Varovanci Jure Arsića so sinoči v Stožicah priznali premoč Bravu. Na največjem slovenskem stadionu so povedli gostitelji, ko je Matjaža Rozmana v 21. minuti ugnal Sandi Nuhanović. V 68. minuti je s prvencem za izenačenje poskrbel Josip Pejić. Vendar so gostitelji štiri minute pred iztekom rednega dela z zadetkom Kenana Toibibouja prizadejali rdeče-belim poraz.

Stadion Stožice Ljubljana; gledalcev: 180

Sodniki: Mertik Bojan, Krajnc Tomaž, Šaširević Ermin, Šmajc David. VAR: Jug Matej, Tozan Mateo. Delegat: Anželj Damjan.

Strelci: 1:0 Nuhanović 21`, 1:1 Pejić 68`, 2:1 Toibibou

Bravo: Likar, Atemona, Faye, Nuhanović, Pečar (77` Bristrić), Baboula (92` Lukanić), Ivanšek, Toibibou, Jovan, Stanković (77` Nzuzi), Monzango (82` Omoregie). Trener: Aleš Arnol.

Aluminij: Rozman, Zeljković, Schaubach, Maher (46` Taylor), Feta, Jagić (88` Čeh), Svržnjak, Koderman (61` Pejić), Susso (77` Bloudek), Simonič, Koren (46` Saitoski). Jura Arsić.

Rumeni kartoni: Monzango, Nzuzi, Likar; Pejić, Simonič.

Trener rdeče-belih Jura Arsić je glede na zadnje prvenstveno srečanje proti Muri opravil v začetni enajsterici dve zamenjavi. Zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov sta bila izven kadra Uroš Korun in Omar Kočar. V začetno enajsterico se je vrnil Aleksandar Zeljković prvič v letošnji sezoni pa je srečanje začel Rok Maher. Zaradi bolezni sta manjkala Filip Kosi in Florijan Raduha. Matic Vrbanec in Stefanos Evangelou pa še nista bila na voljo za včerajšnjo tekmo.

Po uvodnem naletu gostiteljev so rdeče-beli kaj hitro vzpostavili ravnotežje na zelenici Stožic, do prve zrele priložnosti pa so v 17. minuti prišli gostitelji, ko je Martin Pečar poskusil s strelom iz dobrih desetih metrov, a se je z obrambo izkazal Matjaž Rozman.

V 20. minuti so nogometaši Brava poskusili še enkrat, dolgo podajo Sandija Nuhanovića je na robu kazenskega prostora ukrotil Gašper Jovan, ki je prodrl v kazenski prostor, ter poskusil s strelom iz dobrih dvanajstih metrov, a je bil še enkrat več na mestu Matjaž Rozman.

Le minuto zatem je Baboula z lepo globinsko podajo zaposlil Sandija Nuhanovića, ki je žogo sprejel v kazenskem prostoru, ter jo neubranljivo poslal za hrbet nemočnega Matjaža Rozmana za vodstvo Brava.

V 27. minuti so prvič resneje zapretili tudi rdeče-beli, po preigravanju Ivijana Svržnjaka v kazenskem prostoru je vezist rdeče-belih lepo zaposlil Nala Lana Korena, ki je poskusil iz dobrih desetih metrov, zatresel mreži, vendar le zunanji del.

Končnica prvega polčasa je povsem pripadla gostiteljem, ki so bili še najbližje povišanju vodstva v 40. minuti, ko je Sandi Nuhanović z močnim strelom iz dobrih štirinajstih metrov že premagal Matjaža Rozmana, vendar je drugi zadetek vezistu Brava preprečila prečka.

V začetku drugega polčasa je Jura Arsić opravil dvojno zamenjavo, a do prve priložnosti so v drugi minuti drugega polčasa prišli gostitelji, ko se je sam pred Matjažem Rozmanom znašel Venuste Baboula, še enkrat več se je izkazal Matjaž Rozman, ki je rdeče-bele ohranil pri minimalnem zaostanku.

Dve minuti zatem so bili povsem blizu izenačenja rdeče-beli, po kratki kombinaciji na dobrih tridesetih metrih od gola je pred gol podal Emir Saitoski, najspretnejši v skoku je bil Rok Schaubach, ki je poskusil s strelom, a mu je zadetek preprečila vratnica.

V 64. minuti je do strela prišel Ivijan Svržnjak, poskus nekoliko iz leve strani iz dobrih petnajstih metrov je zaustavil Uroš Likar.

Le štiri minute zatem so rdeče-beli kronali terensko premoč, Emir Saitoski je poslal imeniten predložek v kazenski prostor, na dobrih treh metrih od vrat se je sam zašel Josip Pejić, ki je v igro vstopil le sedem minut zatem, ter z glavo premagal Uroša Likarja, za svoj prvenec v rdeče-belem dresu.

V 80. minuti je Josip Pejić iz sredine igrišča poslal imenitno žogo proti Emirju Satioskemu, slednji je preigral branilca gostov, ter se ob dveh domačih branilcih odločil za strel iz dobrih desetih metrov, ki pa je končal naravnost v naročju domačega vratarja Uroša Likarja.

Štiri minute pred koncem rednega dela je uporaben predložek v kazenski prostor poslal Sandi Nuhanović, najvišji v skoku je bil Kenan Toibibou, ki je poskusil s strelom z glavo, žoga se je od hrbta domačega igralca odbila nazaj do centralnega branilca Brava, slednji je s strelom po tleh v drugem poskusu žogo poslal za hrbet Matjaža Rozmana in za vodstvo Brava.

Po prejetem zadetku so rdeče-beli poskusili z vsemi močmi priti do novega izenačenja, vendar je domača obramba ohranila minimalno prednost, ter varovancem Jure Arsića prizadejala drugi letošnji poraz v medsebojnih obračunih.

Že v nedeljo, 22. februarja, čaka varovance Jure Arsića nov prvenstveni preizkus, ko bodo v domači »šumi« gostili trenutno vodilno ekipo Prve Lige Telemach Celje.