Mladinska in kadetska selekcija sta v Lendavi otvorila letošnjo 1. slovensko mladinsko in kadetsko ligo, obe selekciji sta uvodoma vknjižili tri točke. Varovanci Primoža Goršeta so se veselili zmage z 1:2, medtem ko so se varovanci Simona Vidoviča veselili visoke zmage z 0:4.

1.SML

Rdeče-beli so imenitno pričeli srečanje v Lendavi in že po vsega 10. minutah srečanja povedli, ko je prvi letošnji zadetek v 1. slovenski mladinski ligi dosegel Marko Simonič. Le dve minuti zatem so rdeče-beli povišali vodstvo, ko je domačega vratarja premagal Klemen Rahle. Atomski začetek so rdeče-beli s tretjim zadetkom kronali v 15. minuti srečanja, ko je v polno meril Lukas Hempt. Tri točke je dobrih deset minut pred iztekom srečanja potrdil Matej Dvoršak.

Nafta 1903 : Nova KBM Aluminij 0:4 (0:3)

Strelci: 0:1 Simonič 10`, 0:2 Rahle 12`, 0:3 Hempt 15`, 0:4 Dvoršak 79`

Nafta 1903: N. Fras, A. Fras, Medved (46` Horvat), Nikolič, Furdi (66` Horvat), Zamuda (66` Časar), Drk, Ropoša (46` Glogovec), K. Plej, Brunec, M. Plej. Trener: Silvester Bažika.

Nova KBM Aluminij: Petek, Colnarič (59` Dover), Jovanović, Hempt, Simonič (76` Zorec), Mlakar (61` Franci), Škerget, Dvoršak, Dukarić, Schaubach, Rahle (82` Macanovič). Trener: Simon Vidovič.

Rumeni kartoni: Drk; Rahle, Hempt.

1.SKL

Tudi varovanci Primoža Goršeta so kot mladinci imenitno vstopili v srečanje, kar se jim je obrestovalo že v 7. minuti, ko je v polno meril Gal Kosar. Le sedem minut zatem so rdeče-beli podvojili svojo prednost, ko je domačega vratarja premagal Lan Mesarič. Gostitelji so po dobre pol ure igre uspeli rezultat znižati, ko je Aneja Zupana premagal Tian Kosi. Vse do 90. minute srečanja so rdeče-beli zadržali minimalno prednost in se na koncu veselili prvega kompleta treh točk v novi sezoni.

Nafta 1903 : Nova KBM Aluminij 1:2 (1:2)

Strelci: 0:1 Kosar 7`, 0:2 Mesarič 14`, 1:2 Kosi 31`

Nafta 1903: Ozvatič, Leopold, Jurović, Roškar, Gonza, Lavrenčič, Marko (74` Novak), Petrinović (79` Horvat), Kosi, Kuzma (59` Rihtarec), Biro. Trener: Simon Koren.

Nova KBM Aluminij: Zupan, Schaubach, Letonja, Gajšek, Strelec, Metličar Fric, Kosar (79` Kraner), Mesarič, Hamler, Matej Kotnik (71` Drevenšek), Mitja Kotnik (71` Košat). Trener: Primož Gorše.

Rumeni kartoni: Roškar, Kuzma, Jurović; Mitja Kotnik.

Rdeče-bele obračuna 2. kroga čakata v soboto 13. avgusta, ko bodo kadeti in mladinci v kidričevskem športnem parku gostili ljubljansko Olimpijo. Kadetsko selekcijo čaka obračun ob 15:30 uri, medtem ko bodo mladinci svoje srečanje odigrali ob 17:30 uri.