V preteklem vikendu so bile ponovno aktivne vse tri selekcije, ki nastopajo pod okriljem NZS, tudi tokrat pa so bili najuspešnejši starejši dečki, ki so v sosedskem derbiju ugnali ptujsko Dravo z 2:0, medtem so mladinci in kadeti proti vrstnikom iz Radomelj skupaj iztržili točko.

1.SML

Potem ko so varovanci Roberta Pevnika pretekli vikend ostali brez prvenstvenih obveznosti, so se v nedeljskem popoldnevu merili z vrstniki Radomelj. Srečanje so odlično pričeli rdeče-beli, ki so povedli v 16. minuti, ko je Jan Majcen iztržil strel iz bele točke. A mlinarji so le dve minuti zatem rezultat izenačili, ko je Nejca Kerheta premagal Domen Ujčič. Končnica dvoboja je pripadla gostiteljem, ti so najprej petnajst minut pred iztekom rednega dela popolnoma obrnili rezultat v svojo korist, ko je zadel Anže Židan. Rdeče-beli so skušali priti vse do točke, a so v četrti minuti sodnikovega dodatka prejeli še tretji zadetek, končni rezultat je postavil Krisitian Resanovič Kvas.

Športni park Radomlje; gledalcev: 50

Strelci: 0:1 Majcen 16`-11m, 1:1 Ujčič 18`, 2:1 Židan 74`, 3:1 Resanovič Kvas 94`

Kalcer Radomlje: Fermišek, Židan (89` Fatur), Adrovič, Jeretina, Bizilj, Pogačar (87` Hadžić), Fortuna (58` Resanovič Kvas), Petek, Ujčič (82` Mujkić), Kolar, Resnik. Trener: Erik Merdanović.

Aluminij: Kerhe, Meznarič (70` Napast), Pihler, Vidovič, Knaus (46` Kovačec), Majcen, Kmetec (63` Sagadin), Mencigar, Mlakar, Ciganović (87` Strelec), Mlinar (77` Demiri). Trener: Robert Pevnik

Varovanci Roberta Pevnika bodo nove točke iskali že v soboto, ko bodo v kidričevskem športnem parku ob 15.00 uri gostili ekipo Gorice.

1.SKL

Varovanci Marka Nešića so proti Radomljanom iztržili novo še osmo prvenstveno točko. V srečanju med mlinarji in rdeče-belimi pa sta mreži mirovali, tekme se je končala z začetnim rezultatom 0:0.

Kalcer Radomlje: Mesarić, A. Čosić, Medić, D. Čosić (49` Corn), Solaković, Krupić, Duraković (80` Krivić), Švelc, Bjelkić, Varšič, Vrhovnik. Trener: David Frederick McDonough

Aluminij: Pesek, Hren, Jovanović, Karo, Domjan, Vuković, Lorber, Dukarič (71` Rozman), Rahle, Pučnik (75` Macanović), Galić (75` Benotič). Trener: Marko Nešić.

Varovance Marka Nesića že v soboto čaka prvenstveni obračun proti Gorici, srečanje se bo v kidričevskem športnem parku pričelo ob 13.00 uri.

Liga U15 vzhod

Varovanci Damjana Metličarja ne popuščajo, tudi v sosedskem derbiju proti ptujski Dravi, niso dopustili presenečenja in z novo zmago ostajajo povsem na vrhu prvenstvene razpredelnice. Že v 17. minuti je kapetan rdeče-belih Lan Mesarič poskrbel za vodstvo. Zmago in nove tri točke je v 63. minuti potrdil Anej Damjanovič.

Športni park Aluminij, gledalcev: 60

Strelci: 1:0 Mesarič 17`, 2:0 Damjanovič 63`

Aluminij: Zupan, Letonja (37` Drevenšek), Princl, Metličar Fric (69` Zagoršek Horvat), Grbavac, Mesarič (66` Kvas), Grubor (44` Damjanovič), Strelec, Namestnik, Kotnik, Lozinšek. Trener: Damjan Metličar

Drava Ptuj: Lampret, Čuš, Ficjan, Žerjav, Marinkovič Borovnik (56` Kosar), Brlek, Horvat (36` Repina), Čeh (56` Aliti), Voda, Kosar (36` Vertič (56` Arnuš)), Pšajd. Trener: Ian Emeršič

Varovance Damjana Metličarja v prihodnjem krogu čaka pot v Lendavo, kjer se bodo pomerili z lendavsko Nafto. Srečanje bo odigrano v soboto 10. oktobra ob 11.00 uri v športnem parku v Hotizi.