Po reprezentančnih obveznostih se je za mlade upe rdeče-belih nadaljevalo državno prvenstvo pod okriljem Nogometne zveze Slovenije. Mladinska ekipa je doma proti vrstnikom Mure remizirala z rezultatom 1:1, medtem ko je kadetska ekipa vknjižila novo zmago z rezultatom 1:0, srečanje starejših dečkov se je končalo z delitvijo točk, na murskosoboški Fazaneriji se je srečanje končalo brez zadetkov.

1.SML

Varovanci Roberta Pevnika, so proti vrstnikom iz Murske Sobote vknjižili novo prvenstveno točko, na glavnem igrišču Športnega parka v Kidričevem so rdeče-beli povedli tri minute pred iztekom prvega polčasa, ko je za vodstvo poskrbel kapetan mladinske ekipe Tibor Knaus. Tik pred odhodom na odmor so črno-beli rezultat poravnali, na koncu je za končni rezultat zadel Tim Huber.

Nova KBM Aluminij : Mura 1:1 (1:1)

Strelca: 1:0 Knaus 43`, 1:1 Huber 45`

Nova KBM Aluminij: Pesek, Meznarič (83` Šebalj), Vidovič, Ferčec, Kmetec (77` Demiri), Knaus, Medved, Benotič, Privošnik (46` Rahle), Hren, Kozjak (83` Lorbek). Trener: Robert Pevnik

Mura: Erjavec, Ščernjavič, Štefanec, Domjan (92` Močnik), Nerguti (55` Črnko), Donko, Buček (76` Ignjić), Huber, Bek (76` Plej), Košti, Rantaša. Trener: Darjan Slavic.

Rumeni karton: Ščernjavič

Varovance Roberta Pevnika naslednji prvenstveni obračun čaka prihodnjo nedeljo, ko se bodo ob 14.00 uri pomerili z kranjskim Triglavom.

1.SKL

Kadetsko srečanje med rdeče-belimi in črno-belimi je odločil en zadetek, ki ga je že v 13. minuti srečanja dosegel Matej Dvoršak. Minimalno prednost so varovanci Simona Vidoviča ohranili vse do konca tekme, za še četrto prvenstveno zmago s katero so se zavihteli na peto mesto prvenstvene lestvice.

Nova KBM Aluminij : Mura 1:0 (1:0)

Strelec: 1:0 Dvoršak 13`

Nova KBM Aluminij: Petek, Colnarič, Škerget (46` Šega), Rozman, Franci, Zorec (46` Cesar), Dvoršak (79` Macanović), Dukarić (81` Mesarič), Kotnik (59` Pučnik), Hempt, Štante. Trener: Simon Vidovič.

Mura: Šumenjak, Črček, Ružič (41` Rajh), Kasalo, Graj, Štefanec, Ozbetič (61` Vidmajer), Donko, Husar (52` Leljak), Sečkar, Friš. Trener: Simon Štrakl.

Rumena kartona: Colnarič, Dukarić

Varovance Simona Vidoviča naslednji prvenstveni obračun čaka prihodnjo nedeljo, ko se bodo ob 12.00 uri pomerili z kranjskim Triglavom.

Liga U15 vzhod:

Tudi starejši dečki so se v tem vikendu v okviru 8. kroga pomerili z vrstniki iz Murske Sobote, kot mladinsko srečanje pa se je tudi to srečanje končalo brez zmagovalca. Oba vratarja sta svojo mrežo ohranila nedotaknjeno, tako se je srečanje v murskosoboški Fazaneriji končalo z rezultatom 0:0.

Mura : Aluminij 0:0

Strelci: /

Mura: Dervarič, Ficko Györek, Jerebic, Vočanec (56` Vogrin), Kerec, Vöröš, Rakovec (56` Horvat), Žerjav (43` Vučko), Sečkar, Žekš, Mihajlović. Trener: Dominik Kovačič.

Aluminij: List, Skrbiš, Zelenko, Lenart, Kraner, Veber (57` Gajšek), Kotnik, Gobec (63` Vodan), Tomasović, Drevenšek, Pišek. Trener: Marko Nešič.

Rumena kartona: Rakovec; Kraner

Selekcijo starejših dečkov čaka prihodnji prvenstveni obračun prihodnjo soboto, ko bodo ob 11.00 uri v kidričevskem športnem parku gostili ekipo Rogaške-Rogatec.