Tudi v tem vikendu so bile aktivne vse tri selekcije, ki nastopajo pod okriljem NZS. Za mladince in kadete je bila na sporedu zaostala tekma 2. kroga, medtem ko so starejši dečki v 5. krogu lige U15 vzhod vknjižili novo visoko zmago, tokrat so bili s kar 8:0 uspešnejši od celjskega Šampiona.

1.SML

Mladinska ekipa, pod taktirko Roberta Pevnika je med vikendom odigrala zaostalo tekmo 2. kroga proti ljubljanskemu Bravu in vknjižila še četrto prvenstveno točko s prvim remijem v prvenstvu. Začetek srečanja je pripadel gostom iz prestolnice, ki so povedli v 21. minuti, ko je Nejca Kerheta premagal Dario Sivonjić. Deset minut zatem so gostje povišali vodstvo, ko je zadel Ervin Šehić. V končnici prvega dela je rezultat znižal Tai Kmetec. Pomembno točko je ob koncu srečanja zagotovil Jure Pihler.

Športni park NK Aluminij

Strelci: 0:1 Sivonjić 21`, 0:2 Šehić 31`, 1:2 Kmetec 41`, 2:2 Pihler 87`

Aluminij: Kerhe, Pihler, Vidovič, Knaus (38` Majcen), Sagadin (38` Kovačec), Kmetec (83` Strelec), Mencigar (92` Popović), Mlakar, Ciganović, Mlinar (77` Demiri), Napast. Trener: Robert Pevnik.

Mastercard Bravo: Lubej Fink, Rantuša Lampreht (46` Gradišar), Kirm, Keržič, Slaviček, Šehić, Stojanovič, Togora (80` Močnik), Dodig, Frlic (66` Lampret), Sivonjić (90` Jamnik). Trener: Matej Drobnič.

Že med tednom varovanci Roberta Pevnika odhajajo v gorenjsko prestolnico, ko jih v okviru 4. kroga čaka nova prvenstvena preizkušnja proti kranjskemu Triglavu.

1.SKL

Kadetska ekipa rdeče-belih je v zaostali tekmi 2. kroga doma vknjižila prve tri točke proti vrstnikom Brava. Varovanci Marka Nešića so povedli v 23. minuti srečanja, ko je gostujočo mrežo zatresel Luka Pučnik. V 53. minuti je Klemen Rahle povišal vodstvo rdeče-belih. Le dvanajst minut zatem pa je kapetan kadetske ekipe Jaka Domjan postavil končni rezultat, ter potrdil prve tri točke rdeče-belih v novem prvenstvu.

Strelci: 1:0 Pučnik 23`, 2:0 Rahle 53`, 3:0 Domjan 66`

Aluminij: Pesek, Hren, Karo, Ferčec (71` Lorbek), Domjan (75` Galić), Vuković (75` Mošič), Lorber, Rozman, Dukarič (71` Bordnjak), Rahle, Pučnik (71` Macanović). Trener: Marko Nešić.

Bravo: Trobec, Franc Kopatin (81` Zupančič), Kvaternik, Žunec, Trdan (60` Porić), Rovšek (75` Ševo), Selan, Kovačič, Medle (71` Stražišar), Hribar (53` Žle), Marinković. Trener: Janez Ferk.

Tudi kadetsko ekipo že med tednom čaka nova prvenstvena preizkušnja, ko se odpravljajo k vrstnikom kranjskega Triglava.

Liga U15 vzhod

Starejši dečki so tudi v petem prvenstvenem krogu vpisali zmago, s kar 8:0 so odpravili vrstnike celjskega Šampiona, z novimi tremi točkami pa so se povzpeli tudi na sam vrh prvenstvene razpredelnice. Varovanci Damjana Metličarja so izjemno vstopili v srečanje in na krilih Lana Mesariča, ki je kar dvakrat v razmahu štirih minut zatresel nasprotnikovo mrežo, hitro povedli z dvema zadetkoma razlike. Že v 10. minuti se je med strelce vpisal Gal Namestnik, ki se je še drugič med strelce vpisal v 27. minuti. Po dobre pol ure igre je za rezultat ob polčasu iz najstrožje kazni poskrbel Gal Princl. V drugem delu se je dvakrat med strelce vpisal še Matej Kotnik, enkrat pa je bil natančen Tim Metličar Fric.

Strelci: 1:0 Mesarič 2`, 2:0 Mesarič 6`, 3:0 Namestnik 10`, 4:0 Namestnik 27`, 5:0 Princl 31` – 11m, 6:0 Kotnik 46`, 7:0 Metličar Fric 55`, 8:0 Kotnik 62`

Aluminij: Zupanc, Letonja (56` Zagoršek Horvat), Princl, Metličar Fric, Grbavac, Mesarič (50` Grubor), Damjanovič (36` Ćerimi), Strelec, Namestnik (50` Drevenšek), Kotnik, Lozinšek (36` Fridl). Trener: Damjan Metličar.

Šampion: Vrečko, Feldin, Gorenak (36` Podgrajšek), Memaj (52` Strašek), Srebrić, Stegu, Selič (57` Krznar), Brkić, Marguč (60` Dokler), Aleksić (57` Pilih), Šepic. Trener: Bojan Arčon.

Naslednja preizkušnja varovance Damjana Metličarja čaka prihodnjo krogu, ko se odpravljajo v goste k vrstnikom Dravograda.