Mladinska in kadetska selekcija sta v nedeljskem popoldnevu ponovno prišli do novih prvenstvenih točk proti vrstnikom ljubljanske Ilirije Extra-Lux. Varovanci Simona Vidoviča so v kidričevskem športnem parku slavili z 2:1, medtem ko so varovanci Luke Gobca, na krilih zadetka Taia Kmetca v sodnikovem dodatku prišli do nove točke.

1.SML

Mladinsko srečanje med rdeče-belimi in Ilirijo v prvem polčasu ni ponudili zadetkov, prvi zadetek na srečanju je padel po dobri uri igre, ko je Tibor Knaus iz najstrožje kazni povedel svoje moštvo v prednost. A le ta je trajala vsega dobrih sedem minut, ko so gostje rezultat poravnali, po zadetku Alena Čauševića. V končnico srečanja so boljše vstopili gostje, ki so v 82. minuti uspeli zrežirati popoln preobrat, ko je Nejca Peska premagal Filip Zupanič. Ko je že vse kazalo na poraz rdeče-belih, je v tretji minuti sodnikovega dodatka do zadetka prišel Tai Kmetec, ki je z devetim zadetkom sezone poskrbel za končno delitev točk.

Nova KBM Aluminij : Ilirija Extra-Lux 2:2 (0:0)

Strelci: 1:0 Knaus 59`-11m, 1:1 Čaušević 66`, 1:2 Zupanič 82`, 2:2 Kmetec 93`

Nova KBM Aluminij: Pesek, Đuran, Jovanović (80` Fras), Schaubach, Kmetec, Knaus (70` Hren), Medved, Dvoršak (55` Demiri), Rahle (75` Šebalj), Lorbek. Trener: Luka Gobec.

Ilirija Extra-Lux: Dermastija, Vandramin, Zukić, Čaušević, Gorenak, Bracovič (46` Zupanič), Novak (68` Korošec), Bartolj, Mušič (59` Munda), Rotar (90` Savič), Medič Slaček (62` Nadarević). Trener: Robert Kopčič.

Rumeni kartoni: Rahle, Đuran; Rotar

Rdeči karton: Đuran 73`

Rdeče-bele nova prvenstvena preizkušnja čaka v soboto, 16. aprila, ko bodo ob 16:00 uri v kidričevskem športnem parku gostili ekipo Celja.

1.SKL

Varovanci Simona Vidoviča so proti gostom iz Ilirije odlično otvorili srečanje in že v 15. minuti srečanja povedli, ko je za vodstvo poskrbel Anej Dukarić. Gostje so rezultat poravnali po dobre pol ure igre, ko je Jana Petka premagal Enej Hace. Rdeče-beli so še drugič na srečanju povedli v 56. minuti, ko se je še drugič med strelce vpisal Anej Dukarić, tokrat je bil natančen iz najstrožje kazni. Minimalno vodstvo so rdeče-beli zadržali vse do izteka rednega dela, ter se na koncu veselili treh točk.

Nova KBM Aluminij : Ilirija Extra-Lux 2:1 (1:1)

Strelci: 1:0 Dukarić 15`, 1:1 Hace 30`, 2:1 Dukarić 56`-11m

Nova KBM Aluminij: Petek, Colnarič, Pučnik, Šega (75` Galić), Macanović (63` Hamler), Cugmas, Škerget, Dukarić (78` Metličar Fric), Hempt, Košat (54` Zorec), Mesarič (54` Štante). Trener: Simon Vidovič.

Ilirija Extra-Lux: Dakić, Sojer, Intihar, Pečjak, Kvaternik, Štricelj (77` Dukić), Škof, Hace (64` Pavlič), Šerbec, Katič, Rožič Šuligoj (68` Abdulkhaziret). Trener: Rok Golob.

Rumeni kartoni: Mesarič, Macanović; Hace

Kadetsko ekipo nova prvenstvena preizkušnja čaka v soboto 16. aprila, ko bodo ob 14:00 uri v kidričevskem športnem parku gostili ekipo Celja.

Liga U15 vzhod

Starejšim dečkom pod vodstvom Andraža Mlakarja proti vodilnemu Mariboru doma ni uspelo pripraviti presenečenja. Vijoličasti so v kidričevskem športnem parku slavili z 0:3. Gostje so povedli v 28. minuti, ko je zadel Jan Jurgec. V nadaljevanju je z dvema zadetkoma usodo rdeče-belih zapečatil Tjaš Zec.

Aluminij : Maribor 0:3

Strelci: 0:1 Jurgec 28`, 0:2 Zec 44`, 0:3 Zec 67`

Aluminij: List, Zelenko, Kraner, Veber, Gajšek (64` Vodan), Kotnik, Medved (54` Lenart), Gobec (46` Skrbiš), Drevenšek (61` Modrič), Pišek (67` Zemljič), Strelec. Trener: Andraž Mlakar.

Maribor: Žnuderl, Kumer, Schaubach, Jurgec, Bislimaj (57` Špička), Petrovič, Roze, Horvat, (52` Boršič) Zec, Kolbl, Ferk (48` Blazhovski). Trener: Bojan Flis.

Rumeni karton: Kumer

Rdeče-bele prihodnji prvenstveni obračun čaka že v sredo 13. aprila, ko se bodo v gosteh pomerili z Dravogradom.