Mladinska in kadetska selekcija rdeče-belih sta včeraj v Ivančni Gorici odigrali zaostali srečanji 10. kroga 1. mladinske in kadetske nogometne lige. Kadeti so morali priznati premoč vrstnikom Brinje Grosuplja, medtem ko so mladinci vknjižili novo zmago in se s tremi točkami zavihteli tik pod vrh prvenstvene lestvice.

1.SML

Varovanci Simona Vidoviča so boljše vstopili v srečanje in že v 11. minuti je Angelo Macanović poskrbel za vodstvo rdeče-belih, kar je bil tudi edini zadetek v prvem delu igre. V nadaljevanju so rdeče-beli povišali vodstvo v 65. minuti, ko je domačega vratarja Urbana Trobca premagal Val Mihalič Rader. Rdeče-beli so v končnici srečanja prejeli rdeč karton, ko je moral iz igrišča predčasno Alen Jovanović, a je deseterica zadržala prednost, dveh zadetkov. Varovanci Simona Vidoviča so se s peto prvenstveno zmago zavihteli tik pod vrh prvenstvene lestvice in trenutno zasedajo drugo mesto, za vodilno Ilirijo pa zaostajajo za dve točki.

Brinje Grosuplje : Nova KBM Aluminij 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Macanović 11`, 0:2 Mihalič Rader 65`

Brinje Grosuplje: Trobec, Bjelkić, Hojč, Tomažin, Ristić, Močnik (73` Handukić), Čeferin, Miklič, Štrekelj (46` Penica), Islamagić, Bohor. Trener:  Erik Marinšek.

Nova KBM Aluminij: Petek, Colnarič, Jovanović, Hempt (80` Cugmas), Simonič, Macanović, Škoflek (60` Mihalič Rader), Zorec, Škerget, Hren, Rahle (49` Franci). Trener: Simon Vidovič.

Rumeni kartoni: Hren, Jovanović, Simonič.

Rdeči karton: Alen Jovanović

1.SKL

Varovanci Primoža Goršeta so v Ivančni Gorici morali priznati premoč gostiteljem, ti so povedli v 19. minuti srečanja, ko je Aneja Zupana premagal Tin Jurić. Končni rezultat srečanja so gostitelji postavili pred minut pred koncem srečanja.

Brinje Grosuplje : Nova KBM Aluminij 2:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Jurić 19`, 2:0 Zupan 85`-ag

Brinje Grosuplje: Zrnec, Kušar, Tomšič (73` Hankušić), Bizjan (85` Lazarević), Ježovita (78` Žinko), Čižmek (60` Strnad), Jurić (46` Grabljevec), Piškur, Vitamvas, Lazarević, Mahle. Trener: Luka Žinko.

Nova KBM Aluminij: Zupan, Letonja (88` Vodan), Gajšek, Kraner, G. Kosar, Tomasović, Hamler (56` Mesarič), Bek, Grbavac (82` Veber), Ž. Kosar (76` Medved), Kotnik (88` Lenart). Trener: Primož Gorše.

Rumeni kartoni: Jurić; G. Kosar, Ž. Kosar, Zupan.

Rdeče-bele novi prvenstveni preizkušnji čakata v ponedeljek 31. oktobra. Kadeti bodo že ob 11.00 uri v kidričevskem športnem gostili Muro, medtem ko čaka mladince začetek tekme proti črno-belim ob 13:30 uri.