Slovenska reprezentanca do 21 let je včeraj v Krškem gostila reprezentanco Severne Makedonije in slavila s 3:0. Vsi trije zadetki so bili doseženi v prvem polčasu, že v 2. minuti je mrežo Denkovskega načel Aljoša Matko. Le pet minut zatem je prednost Slovenije povišal Nik Prelec, končni rezultat pa je tik pred koncem prvega polčasa postavil Tamar Svetlin.

V drugem polčasu sta priložnost za igro dobila tudi člana rdeč-belih, Gašper Pečnik je v igro vstopil na začetku drugega polčasa, ko je zamenjal Trontlja, medtem ko je David Flakus Bosilj v igro vstopi v 65. minuti, ko je zamenjal strelca drugega zadetka Nika Prelca.

Tako za Gašperja Pečnika kot za Davida Flakusa Bosilja je bil včerajšnji nastop proti Severni Makedoniji prvi nastop za mlado reprezentanco Slovenije.

Slovenija U21 : Severna Makedonija U21 3:0 (3:0)

Strelci: 1:0 Matko 2`, 2:0 Prelec 7`, Svetlin 44`

Slovenija: Turk, Trontelj (46` Pečnik), Stojinović (88` Burin), Markuš (88` Rorič), Koderman (46` Pavlovič), Prelec (65` Flakus Bosilj), Svetlin (88` Kurež), Ostrc (65` Maher), panring, Cesar (65` Begić), Matko (88` Cipot). Selektor: Milenko Ačimovič.

Severna Makedonija: Denkovski, Mladenovski, Antovski, Gjurkovski, Aleksovski, Vosha, Elezi, Fazlagikj, Gjorgijevski, Maksimov, Grozdanovski. Drugi polkčas: Serafimov, Iseni, Ilievski, Bozinovski, Ferati, Ramadani, Stenkovski, Berisha, Grozdanovski, Angjelkovski, Dimoski, Jankulov, Trajkoski, Spahia. Selektor: Blagoja Milevski.