Zaradi reprezentančnega premora so kot edina selekcija rdeče-belih, ki nastopa pod okriljem NZS, v tem vikendu obveznost imeli starejši dečki, ki so v kidričevskem športnem parku gostili Roho VBO.

Varovanci Andraža Mlakarja so zanesljivo opravili s tokratnimi gosti, a srečanje so kljub vsemu boljše pričeli gostje, ki so povedli v 8. minuti, ko je Alekseja Lista premagal Tian Nai Koren. Slabih deset minut zatem je Aljaž Dovečar poskrbel za izenačenje, le pet minut kasneje pa je Tai Luka Modrič poskrbel za popoln preobrat rdeče-belih. V 25. minuti so rdeče-beli povišali vodstvo, ko je v polno meril Jaša Maričić. V 35. minuti je še drugič na srečanju v polno meril gostujoči napadalec Tian Nai Koren in znižal rezultat, a sta v nadaljevanju usodo gostov zapečatila Jaša Maričić in Luka Petek.

Aluminij : Roho VBO 5:2

Strelci: 0:1 Koren 8`, 1:1 Dovečar 17`, 2:1 Modrič 22`, 3:1 Maričić 25`, 3:2 Koren 35`, 4:2 Maričić, 5:2 Petek 70`

Aluminij: List, Ali (41` Verlič), Dovečar, Premzl (53` Jevšenak), Krašovec (77` Pšajd), Pukl, Petek, Modrič (65` Kovačević), Rahle, Teršek (74` Dušej), Maričić. Trener: Andraž Mlakar.

Roho VBO: Čeh, Kikec, Miličević (4` Kokol), Slana, Primc, Koren, Zidarič, Sentič (56` Lubas), Voglar (56` Pavel), Završnik (56` Mustafić), Beranič (65` Jaklin). Trener: Branko Smodič.

Rumeni kartoni: Modrič; Primc

Starejše dečke nova prvenstvena preizkušnja čaka že to sredo 21. septembra ob 16:00 uri, ko bodo v kidričevskem športnem parku odigrali zaostalo srečanje 1. kroga proti Rogaški. V nedeljo 25. septembra bodo rdeče-beli odigrali še tekmo 8. kroga, ko bodo prav tako v kidričevskem športnem parku ob 11.00 uri gostili celjski Šampion.

Kadetsko in mladinsko selekcijo čaka v soboto 24. septembra zaostalo srečanje 6. kroga ko bodo gostili Gorico. Kadetsko srečanje bo na sporedu ob 14:00 uri, mladinsko pa se bo pričelo ob 16:00 uri.